Ufunduj instrument młodemu muzykowi

Dla muzyka, który pokochał instrumenty historyczne, prawdziwym problemem w rozwoju kariery artystycznej stają się one same. Ich kopie są bowiem niezwykle drogie i dość trudne do zdobycia. Ponadto są delikatne, wymagają stałej uwagi i starannej pielęgnacji.

Trójka naszych beneficjentów nie ma własnego instrumentu, zatem nie może ćwiczyć regularnie, nie może także zagrać publicznego koncertu na własnym instrumencie. Poszukujemy sponsorów, którzy zechcieliby ufundować instrument i przekazać go Fundacji. W ten sposób służyć on będzie kolejnym młodym muzykom rozpoczynającym swoją karierę muzyczną.

Z wielką radością powitamy także osoby, które potraktują zakup takiego instrumentu jako lokatę własnego kapitału i użyczą go naszej Fundacji. Praktyka taka znana jest dobrze w świecie biznesu, a instrumentami poszukiwanymi w celu lokaty kapitału są dzieła sztuki lutniczej ze sławnych włoskich pracowni Amatiego, Guadagniniego czy Stradivariego. Ale można równie dobrze zainwestować w fortepian historyczny lub klawesyn. To bardzo oryginalna inwestycja.

Klawesyn

Instrument pochodzi z amerykańskiej firmy Zuckermann i został wykonany w roku 1997 według wzoru Pascal Taskin, Paryż 1769. W roku 2013 Jürgen Ammer dokonał gruntownej renowacji instrumentu w swoim warsztacie w Kassel. Instrument jest jak nowy, wygląda pięknie, brzmi fascynująco i uwodzicielsko.

klawesyn
Cena promocyjna 12 000 euro
ufunduj
instrument

Fortepian historyczny

Kopia instrumentu Walter & Sohn z ok. 1805 roku wykonana w warsztacie Paula McNultiego.

fortepian historyczny
Cena ok. 39 000 euro
ufunduj
instrument

Wiolonczela barokowa

Kopia instrumentu Domenica Montagnany z roku 1740, wykonana w warsztacie André Mehlera z Lipska.

wiolonczela barokowa
Cena 14 000 euro
ufunduj
instrument

Smyczek do wiolonczeli

Kopia smyczka Förstera z warsztatu Antonino Airentiego w Genui.

smyczek do wiolonczeli barokowej
Cena 1 000 euro
ufunduj
instrument