Projekt 2018

Z muzyką polską przez stulecia

Fundacja Pianoforte realizuje w tym roku zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa pod tytułem „Muzyka dawna i współczesna w krakowskich pałacach. Z muzyką polską przez stulecia”. W ramach projektu zrealizowane zostaną dwa koncerty muzyki dawnej, granej na instrumentach z epoki.

Pierwszy z nich w październiku 2018 to „Alla Polacca” - koncert prezentujący głównie muzykę niemiecką XVIII w., dla której inspiracją była polska muzyka ludowa. Niebywałą atrakcja koncertu będzie kopia cornu anglois, instrumentu stanowiącego wczesną formę rożka angielskiego.

Zagra zespół muzyki dawnej Antica Cucina, który poprowadzi dr Katarzyny Pilipiuk.

Drugie wydarzenie, które odbędzie się w listopadzie, to „Muzyka polska. Podróż w czasie” czyli koncert duetu klawesynowego ClaveDuo. W miesiącu obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klawesynistki Anna Huszczo i Joanna Solecka zaprezentują muzykę polską od renesansu przez barok, klasycyzm aż do współczesności. Będzie to swoista podróż w czasie z muzyką polską w tle.

Podczas koncertu przedstawi się młoda klawesynistka Karolina Wróbel, która jest beneficjentką Fundacji Pianoforte. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej z wyróżnieniem, w roku akademickim 2018/2019 rozpocznie studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu.

Obydwa koncerty odbędą się w pomieszczeniach Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach muzycznych zamieszczone zostaną w „AKTUALNOŚCIACH”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Partner

Muzeum Narodowe w Krakowie

Nasze koncerty

Clave Duo
Clave Duo
Pianoforte - Projekt 2018
Pianoforte - Projekt 2018
Trzy damy klawesynu - Pianoforte
Clave Duo
Antica Cucina