Konrad Górka wiolonczela

  • O artyście
Artur Łuczak

Wiolonczelista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Studia podyplomowe odbywał w Musikhochschule w Würzburgu w klasie wiolonczeli Prof. Jörga Metzgera.

Po ukończeniu studiów był współzałożycielem i pierwszym wiolonczelistą zespołu Consortium Jagiellonicum - Uniwersyteckiej Orkiestry Barokowej, grającej na dawnych instrumentach oraz Kwartetu i tria Św. Marcina. Zainteresowania muzyką dawną rozwijał na licznych kursach mistrzowskich. Ma na swoim koncie pierwsze polskie wykonanie VI Suity D-Dur Bacha w oryginalnej wersji przeznaczonej na barokową violoncello piccolo.

Występował i nagrywał płyty z wieloma polskimi zespołami Muzyki Dawnej i współczesnej. Od 1986 roku jest stałym członkiem orkiestry kameralnej Capella Cracoviensis, a od 1988 pełnił rolę koncertmistrza grupy wiolonczel. Jest laureatem nagrody „Fryderyk 2006” w kategorii – „Muzyka Kameralna’’ za płytę z muzyką A. Piazzoli nagraną z Kevinem Kennerem i zespołem Piazzoforte.

Konrad Górka koncertował jako solista i kameralista w kraju i za granicą (m.in. w USA, Japonii, Chinach, Anglii, Francji, Niemczech, Holandii, Czechach i Słowacji).